Який десикант вибрати?

При вирощуванні будь-якої культури може виникнути потреба у пришвидшенні її достигання.

Коли і який десикант вибрати ми розповімо у цій статті.

На практиці десикацію проводять двома типами препаратів:

1. Гербіцидами суцільної дії на основі "Гліфосату"

 - Раундап Макс

 - Отаман Екстра

 - Геліос Екстра та інші.

2. Спеціальні десиканти на основі діючої речовини "Дикват"

 - "Альфа-Дикват"

 - "Реглон-Супер"

 - "Регістан Ультра" та інші.

 

Що обрати "гліфосат" чи "дикват"?

Гліфосати працюють довше і той же час толерантніші до культури та будуть мати менше негативних наслідків ніж швидкі десиканти на основі диквату чи глюфосинату амонію.  Використання гліфосатів немає протипоказань на олійних культурах, але протипоказані на насінневих ділянках, бо суттєво знижують енергію росту та схожіть у насіння. Доречі, наскільки сильним може бути негативний ефект від десикації залежить від стану культури на момент застосування. Тобто від фази розвитку та вологості. Особливо критично це може проявитись на таких культурах як соя, соняшник та горох.

Швидкі десиканти на основі диквату чи глюфосинату амонію працюють набагато швидше ніж гліфосати. Відрізняється сам принцип роботи. Тому швидкі десиканти не бажано використовувати на олійних культурах. В свою чергу вони не шкодять посівним якостям насіння. Наприклад на соняшнику використання диквату буде зменшувати вміст олії, що автоматично зменшує урожайність та якість, хоч за олійність в Україні поки і не завжди доплачують. Після обробки дикватом рослина починає дуже швидко втрачати сок і вологу. Настільки швидко, що пластичні речовини з рослини не встигають засвоїтись та збільшити об’єм продукції чи її якість. 

Тож давайте підведемо підсумок, коли треба застосовувати гліфосат, а коли швидший десикант?
В принципі використання десикантів планово в системі захисту зустрічається дуже рідко, особливо у нас на півдні. Тому ми повинні розуміти, що десикація доцільна для контролю бур’янів, що зійшли у пізні сроки або після невдалих гербіцидних обробок культури. Для десикації підгонів культури у нерівномірних посівах або у технологічних коліях.

Найбільш доцільним використання десикантів – це пришвидшення достигання основної маси культури. Це необхідних прийом коли вегетаційний період обмежений, а Вам ще треба встигнути зібрати, посіяти і ще й озимина щоб розкущилась. Дуже часто цілей десикації буває відразу дві або всі три))

Тож обирайте правильні десиканти!