Вітання від Куркуля. 
У нас почались відгрузки насіння озимого гороху і дуже багато запитань про технологію його вирощування, тому сьогодні коротко про неї. 


Найкращим попередником для гороху будуть зернові (пшениця, ячмінь, кукурудза). Найгіршими попередниками будуть бобові, так як мають спільні хвороби та шкідників. І я б не радила його сіяти після хімічного соняшника, бо будуть проблеми з тим як забрать його падалицю.
За строками посіву, нормою висіву та мінеральним живленням горох дуже схожий на пшеницю. Висівають його в середньому 200-220 кг на гектар. Разом з посівом дають 100-150кг нітроамофоски.
Оптимальні строки сівби точно такі як у пшениці: кінець вересня - початок жовтня.
Система захисту гороху схожа на систему захисту класичної сої. Тількі не перепутайте з ГМО соєю і не спаліть ваш горох Раундапом. Злакові бур'яни забираються любим грамініцидом з діючою речовиною хізалофопом або клетодимом. 
Від дводольних бур'янів найпопулярніший засіб Базагран або аналоги із діючою речовиною Бентазон. Його можна використовувати у фазі до 5-6 листочків. Також побороти дводольні бурьяни можна гербіцидом "Пульсар" або ж його аналогами типу Мотор, Пелотон у фазі 2-5  листочка. 
Фунгіцидний та інсектицидний захист точно такий як у сої: як правило це дві обробки весною фосорганікою та якимось піретроідом.
Проблемою озимого гороху є його нерівномірне дозрівання, тому  зазвичай проводять  десикацію, щоб висушити бур'яни які є та підігнати стиглість.
Тут вам у поміч безліч препаратів з діючою речовиною Дикват або Гліфосат. 
Збирають горох як правило відразу після пшениці, або разом з нею. Середня реальна урожайність на прикладі популярного гороху НС Мороз складає на рівні 3,5 - 4,0 тони. 
Ціни на нього думаю ви бачили, тож культура досить цікава.
Телефонуйте нам прямо зараз та замовляйте якісне насіння і тільки сертифіковані препарати для ваших рослин.